Znajdziesz tutaj dojazd do poszczególnych placówek Ognisk Muzycznych i Artystycznych.
Chorzów
ul. Dąbrowskiego 43
tel. (032) 249-16-10
czytaj więcej

Gliwice
ul. Barlickiego 3
tel. 537-005-057
czytaj więcej

Jaworzno
ul. Inwalidów Wojennych 2A
tel. (032) 615-52-37
czytaj więcej

Piekary Śląskie
ul. Chopina 11
tel. 601-091-660
czytaj więcej

Ruda Śląska
ul. Niedurnego 36
tel. (032) 248-76-28
czytaj więcej

Siemianowice Śląskie
ul. Plac Skrzeka i Wójcika 4
tel. (032) 220-33-70 0502 573 890
czytaj więcej

Tarnowskie Góry
ul. 9 Maja 1
tel. (032) 285-34-15
czytaj więcej

Pozycjonowanie, Google Maps
Społeczne Ognisko Muzyczne w Chorzowie od 1 grudnia 2006 rozpoczęło działalność w strukturach Stowarzyszenia Ognisk Muzycznych Artystycznych w Siemianowicach Śląskich. Dyrektorem placówki została Beata Barwińska. Obecnie prowadzimy naukę gry na: fortepianie, organach elektronicznych, gitarze klasycznej, gitarze elektrycznej i basowej, akordeonie, skrzypcach, wiolonczeli, flecie poprzecznym i prostym, altówce, perkusji, oraz innych instrumentach dętych oraz kształcimy w zakresie śpiewu solowego i rozrywkowego. W ramach odpłatności uczeń może uczęszczać na zajęcia umuzykalniające. Zajęcia te są prowadzone indywidualnie i zgodnie z zasadą, że grać każdy może. Wiek uczestników jest nieograniczony.

Historia

1 stycznia 1950 roku nastąpiło przejęcie Miejskiej Szkoły Muzycznej w Chorzowie przez Ministerstwo Kultury i Sztuki i nadano mu rangę Państwowej Szkoły Muzycznej. Wraz z przejęciem i zobowiązaniami narzucono szkole limity przyjęć. Spora liczba uczniów została pozbawiona możliwości uczenia się gry na instrumentach. 01 września 1951 roku przy chorzowskiej szkole ówczesny dyrektor Tadeusz Blat – Borowski utworzył Ośrodek Kształcenia Muzycznego przekształcony później w społeczne Ognisko Muzyczne w Chorzowie. Nauczano śpiewu solowego, gry na fortepianie, skrzypcach, akordeonie, prowadzono zajęcia teoretyczne i rytmiki. W październiku 1957 roku dyrektorem ogniska jak i szkoły został Czesław Domagała. Lata 60 i 70 to największy rozkwit ognisk nie tylko w Chorzowie. Ograniczone warunki lokalowe wymusiły utworzenie filii w Chorzowie Starym, Chorzowie II, Chorzowie Batorym i Świętochłowicach. W latach 1978 – 1994 prowadzono zajęcia umuzykalniająco – rytmiczne w przedszkolach. W grudniu 1979 roku na emeryturę przechodzi dyrektor Domagała. Funkcję tą powierzono Romualdowi Florianowi. Od chwili powstania do dnia dzisiejszego roczna liczba uczniów waha się w granicach 110 – 360. W czerwcu 2006 roku dyrektor R. Florian przeszedł na zasłużoną emeryturę.

            Pedagodzy Społecznego Ogniska Muzycznego


Beata  Barwińska – dyrektor, nauczyciel gry na  fortepianie

Ewa  Bartoszek-Smolarczyk - nauczyciel gry na  fortepianie;

Szymon  Gołąbek - nauczyciel  gry  na gitarze  klasycznej i elektrycznej;

Adam  Jendrzyk - nauczyciel  perkusji;

Cecylia  Knopp - nauczyciel gry na flecie prostym i poprzecznym;

Lucyna Kuźnik - nauczyciel gry na skrzypcach;

Emilia Kosędka - nauczyciel gry na gitarze; 

Paweł Łamik - nauczyciel gry na gitarze basowej;

Tatiana  Malik – nauczyciel  gry  na organach  elektrycznych;

Anna Olender - nauczyciel gry na pianinie;

Agnieszka Rusinowska - nauczyciel śpiewu (wokal);

Michał  Mitko - nauczyciel  gry  na gitarze  klasycznej;


Łukasz Tudzierz - nauczyciel gry na wiolonczeli

Pracownicy  sekretariatu

Barbara  Musiał -  księgowa Ogniska

Stefania  Zięcik – pracownik administracji;
                                      

pożyczka przez internet na karte ekuzi pozyczka prywatna slupsk pozyczka bez bik i zaświadczenie angielskiego pożyczki w domu klienta opole jak otworzyc pozyczki chwilowki pożyczka na budowe domus aurea edelmetalle 13bl pożyczki sp. z o.o howardę wycena pozyczki walutowej szybka pożyczka bez bik nowy sącz gdzie najtańszy kredyt mdm dwie pożyczki w provident kredyt hipoteczny dla mlodej osoby szybka pożyczka w sobotę radomsko kredyt gotówkowy w millenium bank opinie bezzwrotna pożyczka na założenie firmy pożyczki w wieku rozrodczymy pożyczki dla osób rozpoczynających działalność chwilowki piotrków trybunalski łódzkie gettore pożyczka bezzwrotna z zfśs emerytów 2016 czy wspólnik może udzielić pożyczki pracownikowie
Stowarzyszenie Ognisk Muzycznych i Artystycznych © 2009 Statut
Created by UNICORN