Chcesz grać na instrumentach, śpiewać i koncertować - dowiedzieć się jak się nauczyć - obejrzyj stronę.
Współpracują z nami wybitni specjaliści...Lidia Wesołek

Miła, pomocna i doskonała Dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego w Piekarach Ślaskich.
Stowarzyszenie Ognisk Muzycznych i Artystycznych w Siemianowicach Śląskich działa od grudnia 2006r. Jego podstawowym statutowym działaniem jest organizacja edukacji artystycznej dzieci i młodzieży na terenie siedmiu miast Województwa Śląskiego - należą do nich: Chorzów, Gliwice, Jaworzno, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie oraz Tarnowskie Góry
i dalej kontunuują swoją działalność.

Do nas należy organizacja konkursów we współpracy z poszczególnymi jednostakmi a także prowadzenie i inicjowanie koncertów charytatywnych, popisów uczniów oraz koncertów upowszechniających kulturę muzyczną i promującą młode talenty.
Jednym z takich konkursów jest Wojewódzki Konkurs "Estrada Młodych". W roku szkolnym 2009/2010 odbędzie się jego IV edycja. Celem organizacji tego Konkursu jest promocja młodych talentów, wymiana doświadczeń między poszczególnymi placówkami, szerzenie szeroko rozumianej edukacji kulturalnej oraz aktywne i twórcze spędzanie czasu mieszkańców regionu związane z udziałem dużego grona odbiorców.   

Większość pracowników Stowarzyszenia to nauczyciele, którzy ukończyli wyższe szkoły artystyczne o profilu pedagogicznym i posiadają minimum kilkuletnie doświadczenie w pracy w szkolnictwie artystycznym. W trosce o wysoką jakość nauczania i podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników, od września 2007 roku Stowarzyszenie realizuje projekt pt „Muzyka na Twoim podwórku” przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Stowarzyszenie Ognisk Muzycznych i Artystycznych © 2009 Statut
Created by UNICORN